Brýlové čočky

V záplavě firem a produktů se dá jen velmi obtížně zorientovat. Naším cílem je nabídnout brýlové čočky v kompletním cenovém rozsahu, tedy od těch receptových až po maximálně individualizované.

Kvalita a typy povrchových úprav je jedno hodnotící kritérium, podle kterého se výběr řídí. Druhým, také důležitým, jsou situace, které musíme v brýlích zvládnout. Volíme tedy brýlové čočky jednoohniskové – dálka či blízko, bifokální, pracovní nebo multifokální, pokud musíme obsáhnout více vzdáleností najednou.

Hlavní náplní dnešních dní je naplno se věnovat individuálním brýlovým čočkám. Každý jsme originál, proto není možné vyrobit brýle podle jedné šablony. Každý má své specifické požadavky, své povolání a koníčky. Nabízí se tedy řešení individuálně navržené brýlové čočky.

 

Brýlové obruby

Obruby nabízíme od těch jednoduchých na předpis až po luxusní kousky renomovaných značek např. DIOR, Tom Ford, Furla, Silhouette, Carolina Herrera, Evil Eye a další. Za zmínku ještě stojí brýle značky ONYX – které jsou tvořené pomocí 3D tisku. Pro některé značky máme výhradní zastoupení.

 

Telemedicína

Současný trend v řadě oborů zdravotnictví. Přinášíme možnost udělat screeningové vyšetření sítnice. U nás se provede vyšetření, které následně, v průběhu několika dní, na dálku vyhodnotí oční lékař.

Z výsledku pak víme zda je potřeb se objednat na detailnější vyšetření k očnímu lékaři.

 

Plusoptix

Kdy začít s kontrolou zraku? Jsme schopni pomocí přístroje plusoptix kontrolovat zrak u dětí od 1 roku. Velice důležité je zachytit potíže s očima co nejdříve.

Největší vývoj zraku je totiž do 6 let. Pokud se nám při screeningu něco nebude zdát, je potřeba dál řešit s očním lékařem. Toto preventivní vyšetření nemůže nahradit plnohodnotné vyšetření očním lékařem.

 

Měření zraku 

Pokud pociťujete nějakou z následujících obtíží: neostré vidění, mhouření očí při pohledu do dálky, pálení očí, pocit suchého oka, neschopnost zaostřit zrak na blízkou vzdálenost (čtení, ruční práce), popř. problémy při práci s počítačem, znamená to, že je potřeba navštívit optometristu, který prověří stav vašeho zraku.

Pro každého nositele brýlí je kromě perfektní zrakové ostrosti velmi důležité i zrakové pohodlí. Proto se již mnoho let zabýváme vyšetřením binokulárních zrakových funkcí. Jde o jediný způsob, jak dosáhnout optimálního výkonu okohybných svalů a vyřešit často nespecifické obtíže, jako pálení a únavu očí, bolesti hlavy, dvojité vidění atp.

  • B.I.G
    Koncept B.I.G. Vision® od firmy Rodenstock posouvá hranice individualizace progresivních brýlových čoček. Každý člověk má jedinečný tvar a velikost očí a abychom dokázali zajistit nejostřejší možné vidění, je nezbytné provést celou řadu individuálních měření.

  • DNEye
    Přístroj díky kterému změříme okolo 1400 bodů každého oka, pravidelnost zakřivení rohovky či např. nitrooční tlak.
    Získané informace nám nejen zapadají do konceptu B.I.G., ale dávají nám přehled, zda je potřeba řešit potíže s očním lékařem.

 

Kontaktní čočky

Pracujeme se všemi kontaktními čočkami zastoupenými na českém trhu. Je jen na vás, zda se rozhodnete pro denní- měsíční- barevné- multifokální. S volbou vám rádi poradíme.

Součástí této služby je měření zraku a dalších parametrů pro výběr vhodných kontaktních čoček. 

Naučíme vás správnou aplikaci kontaktních čoček a manipulaci s nimi, vysvětlíme zásady péče o čočky a zodpovíme vaše případné dotazy

Aplikaci kontaktních čoček provádíme od 15 let, mladším dětem pouze s doporučením očního lékaře.